Osiągnięcia szkoły

Sukcesy w roku szkolnym 2014/2015:

Dolnośląski konkurs „Podróż po Europie – kierunek Wiedeń”

  • I miejsce: drużyna:Maria Kot, Paweł Randak, Alicja Semeniuk z kl.VIa

Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Razem z ksiażką”

  • II miejsce: drużyna:Dorota Wiśniewska kl.Ic, Paulina Techmańska kl.Ib, Franciszek Szczęśniak kl.Id

Międzyszkolny konkurs „Grunt to rodzinka”

  • II miejsce: Marysia Kot kl.VIa
  • III miejsce: Alicja Semeniuk kl.VIa

Kangur Matematyczny

  • Wyróżnienie: Tomczak Marika kl.IIb, Rychter Anna kl.IIb, Dziatkowiak Hanna kl.IIb, Oleszkiewicz Martyna kl.IIIb, Ryszko Piotr kl.Vb

Powiatowy konkurs „Wiem wszystko”

  • Wyróżnienie: Paweł Babula kl.IIIb

Dolnośląski konkurs „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze” – etap regionalny

  • I miejsce: drużyna: Aleksandra Kotwica kl. Va, Maja Lipińska kl. Vc i Agata Rusak kl.VIa

Międzyszkolny konkurs matematyczno-informatyczny o puchar dyrektora SP9

  • I miejsce: drużyna: Maja Dziatkowiak kl. Va, Piotr Ryszko kl. Vb

Mistrzostwa poiatu lubińskiego w mini piłce siatkoej dziewcząt

  • II miejsce: drużyna: Emilia Wierciuch, Wiktoria Klepaczek, Ola Kononowicz, Julia Jaskuła, Weronika Popów, Oliwia Rajtarowska, Oliwia Fąfara

„Uczę się bezpiecznie żyć” – półfinał subregionu legnickiego

  • w kategorii klas I-III – III miejsce: drużyna: Marika Tomczak kl. IIb, Hanna Dziatkowiak kl.IIb, Bartosz Ryszko kl.IIIb
  • w kategorii klas IV-VI – I miejsce: drużyna: Maja Lipińska kl.Vc, Aleksandra Kotwica kl.Va, Agata Rusak kl.VIa, Alicja Semeniuk kl.VIa

„Sing Star” – międzyszkolny konkurs piosenki anglojęzycznej

  • I miejsce: Maria Jaskuła kl.IVc

„Młodzież zapobiega pożarom” – etap międzyszkolny

  • I miejsce: Alicja Semeniuk kl.VIa
  • V miejsce: Konrad Pater kl.Vb

Międzyszkolny konkurs „Znam moje miasto”

  • II miejsce: drużyna: Paweł Babula, Aleksandra Mirynowska, Małgorzata Przybylska, Alicja Wieczorek z kl. IIIb

Limesowy Konkurs Matematyczny – etap powiatowy

  • tytuł Laureata: Piotr Ryszko kl. Vb

Ogólnopolski konkurs TESCO DLA SZKÓŁ – Kulinarni odkrywwcy

  • I miejsce na dolnymśląsku w glosowaniu publiczności: drużyna: Dawid Bazylewicz, Agata Rusak, Alicja Semeniuk kl.VIa

Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego „Xmas Booster”

  • I miejsce: drużyna: Maja Dziatkowiak kl.Va, Karolina Foltyniewicz-Roziel kl.Va, Hania Buczyńska kl. Va

Konkurs pięknego czytania kl.IV-VI

  • I miejsce: Marysia Kot kl. VIa

Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

  • II miejsce: drużyna: Oliwia Szlachta kl.IVa, Maja Dziatkowiak kl.Va, Ola Kotwica kl.Va

Konkurs pięknego czytania kl.I-III

  • III miejsce: Natalia Malinowska, Noemi Żerelik kl.IIIa
  • Wyróżnienie: Wiktoria Marszałek kl.IIIa

XVIII Lubińskie Wesołe Dyktando

  • Wyróżnienie: Adrian Ślizak kl.VIa

Międzyszkolny konkurs krasomówczy „Wakacyjne opowieści”

  • I miejsce: Paweł Babula kl.IIIb

Sukcesy w roku szkolnym 2013/2014:

Międzyszkolny konkurs informatycny „Lubin przyszłości”

  • III miejsce: Paulina Olejnik kl.VIb

Dolnośląski konkurs „Podróż po Europie – kierunek Paryż”

  • II miejsce: Igor Kwaśnik kl.VIa, Małgorzata Midziak kl.VIb, Oskar Kukułka kl.VIb

VI międzyszkolny konkurs matematycno-informatyczny o puchar dyrektora SP9

  • II miejsce: Igor Kwaśnik kl.VIa, Marek Hajduk kl.VIa

Konkurs historycny „Od żaka do profesora”

  • II miejsce: Igor Kwaśnik kl.VIa, Marek Hajduk kl.VIa i Michał Kubicki kl. VIb

Konkurs recytatorski „Baw się na drodze”

  • I miejsce: Szymon Chrzanowski
  • II miejsce: Weronika Popów

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”

  • Kwalifikacja do etapu centralnego: Marek Hajduk kl.VIa

Międzyszkolny konkurs „Baw się matematyką”

  • I miejsce: drużynaMarek Hajduk, Marianna Krasoń, Igor Kwaśnik, Paulina Olejnik

Międzyszkolny konkurs informatyczny „Lubin 2064”

  • I miejsce: Paulina Olejnik kl. VIb, Tomasz Raby kl.VIb
  • II miejsce: Marianna Krasoń kl.VIb
  • III miejsce: Marek Hajduk kl.VIb

Konkurs recytatorski z języka angielskiego.

  • I miejsce: Amelia Kotlarz kl.IIb
  • III miejsce: Małgorzata Midziak kl.VIb

Międzynarodowy konkurs na najciekawszy pomysł wykorzystania platformy edukacyjnej Fronter

  • Nagroda główna: panie: Lidia Lasz, Sylwia Śmieszko i Krystyna Węgrzyn

Limesowy Konkurs Matematyczny – etap powiatowy

  • II miejsce: Marek Hajduk kl.VIa
  • VI miejsce: Małgorzata Midziak kl.VIb i Igor Kwaśnik kl.VIa

XI Dolnosląski Konkurs Interdyscyplinarny zDolny Ślązaczek

  • Tytuł finalisty: Marek Hajduk kl.VIa

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”

  • Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego: Marek Hajduk kl.VIa

Limesowy konkurs matematyczny

  • awans do etapu powiatowego: Marek Hajduk kl.VIa, Małgorzata Midziak kl.VIb, Igor Kwaśnik kl.VIa, Paweł Randak kl.Va

Konkurs języka angielskiego „XMAS BOSTER”

  • III miejsce: drużyna:Oskar Kukułka, Małgorzata Midziak, Tomasz Raby kl.VIb

zDolny Ślązaczek – etap powiatowy

  • awans do etapu dolnośląskiego: Marek Hajduk kl. VIa

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Dziecięca akcja – segregacja”

  • I miejsce w kategorii klas I-III: Aleksandra Mirynowska
  • wyróżnienie w kategorii klas IV-VI: Weronika Kumańska

Bezpieczeństwo w oczach dziecka – etap powiatowy

  • wyróżnienia: Artur Hariasz z klasy III a, Bartosz Figurski z klasy III a, Maciej Hornung z klasy III a

Rejonowy konkurs recytatorski

  • wyróżnienie: Witoria Szwedzik kl.IVa

Międzyszkolny konkurs recytatorski „Tuwim i ja”

  • III miejsce: Weronika Popów kl.IIIb
  • wyróżnienia: Gabrysia Lichacz kl.Ic

zDolny Ślązaczek – etap szkolny

  • awans do etapu poiatowwego: Marek Hajduk kl. VIa

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Nici, nitki, niteczki.”

  • nagroda głowna: Aleksandra Gryglewicz kl.IIIa i Noemi Żerelik kl. IIa
  • wyróżnienia: Oliwia Rajtarowska kl.IIIa i Natalia Malinowska kl.IIa

Odkrywamy młode talenty

  • uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu: Oliwia Fąfara kl. IIIb, Rafał Kosz kl. IVa, Konrad Pater kl. IVb, Maja Lipińska kl. IVc, Mateusz Żabiński kl. Va, Michał Kubicki kl. VIb

Sukcesy w roku szkolnym 2012/2013:

Wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasisty

  • Szkoła uplasowała się w staninie wyżej średnim i uzyskała wynik wyższy niż miasto Lubin oraz województwo dolnośląskie.
    Szkoła Podstawowa nr 9: 25,5 pkt, Miasto Lubin: 24,4 pkt, Województwo Dolnośląskie: 23,6 pkt

Dolnośląski konkurs plastyczny „Detal w architekturze”

  • wyróżnienia: Paulina Olejnik, Marianna Krasoń, Marek Hajduk

Międzyszkolny konkurs informatyczny „Szkoła przyszłości”

  • II miejsce: Natalia Przybył kl.VIa

Międzyszkolny konkurs „Eksperyment w przyrodzie”

  • I miejsce drużyna: Marianna Krasoń i Małgorzata Midziak z kl.Vb

Dolnośląki etap konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

  • IV miejsce drużyna: Daria Szczep, Wiktoria Reinhard i Maja Lipińska z kl. IIIc

Międzyszkolny konkurs „Bezpieczni razem”

  • II miejsce drużyna: Kacper Fink, Marek Tataruch i Piotr Żabiński z kl. Va

Międzyświetlicowy konkurs „Ekoludek – pokaz mody ekologicznej”

  • Nagroda główna: Wiktoria Szwedzik
  • wyróżnienie: Wiktoria Borkowka

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Kolorowy bukiet z kwiatów”

  • III miejsce: Hania Morawska
  • wyróżnienia: Ula Parafińczuk, Oliwia Rajtarowska i Natalia Olesiak

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Wiosna nicią malowana”

  • II miejsce: Wiktoria Reinhard
  • wyróżnienie: Emilia Wawrowska

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Żyjmy zdrowo, kolorowo”

  • wyróżnienie: Aleksandra Simuchin

V Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Informatyczny o Puchar Dyrektora SP 9

  • I miejsce: drużyna:Marek Hajduk kl.Vb i Jan Kołakowski kl.VIc

Międzyszkolny konkurs matematyczny „Pitagoras jest wśród nas”

  • I miejsce: Marek Hajduk kl.Vb
  • II miejsce: Igor Kwaśnik kl.Vb

Ogólnopolski konkurs matematyczny „Kangur”

  • wynik bardzo dobry: Marek Hajduk kl.Vb
  • wyróżnienia: Jan Kołakowski, Odolczyk Wiktoria i Walęga Kacper kl.VIc oraz Piotr Ryszko kl.IIIb

Międzyszkolny konkurs „Znam swoje miasto”

  • II miejsce drużyna: Natalia Jasinowicz kl. IIIc, Maja Dziatkowiak kl. IIIa, Kornelia Marchel kl. IIIa, Nina Urbaniak kl. IIIc

Międzyszkolny konkurs piosenki anglojęzycznej

  • II miejsce: Michał Kubicki kl.VB

Międzyświetlicowy konkurs recytatorski

  • wyróżnienie: Maja Lipińska

Międzyświetlicowy konkurs wokalny

  • I miejsce: Oliwia Szlachta
  • wyróżnienia: Noemi Żerelik i Karolina Lewicka

Półfinał IX Konkursu Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”

  • II miejsce: drużyna w składzie:Daria Szczep, Wiktoria Reinhard i Maja Lipińska z kl. IIIc

Konkurs wokalny – „O złotą nutkę”

  • I miejsce i nagroda publiczności: Michał Kubicki kl. Vb
  • wyróżnienia: Mateusz Kotlarz i Piotr Ryszko kl. IIIb

„Młodzież zapobiega pożarom” – etap powiatowy

  • I miejsce: Kacper Walęga kl. VIc
  • V miejsce: Michał Szydłowski kl.VIc

„Młodzież zapobiega pożarom” – etap gminny

  • I miejsce: Kacper Walęga kl. VIc
  • II miejsce: Michał Szydłowski kl.VIc

Finał powiatu w mini piłce siatkowej

  • III miejsce drużyna: Małgorzata Midziak V B, Natalia Kaczorowska V A, Nikola Machut V A, Julia Sokołowska V A, Kaja Charatym V A, Weronika Kumańska V B, Paulina Olejnik V B

Dolnośląski konkurs „Mam 6 lat”

  • wyróżnienie: Oliwia Szlachta kl.II a

Międzyskolny konkurs pisania bajek „Podziel się swoją wyobraźnią”

  • II miejsce: Wiktoria Marszałek kl.Ia
  • wyróżnienie: Noemi Żerelik kl.Ia

Powiatowy konkurs plastyczny „Mój powiat najpiękniejszy”

  • nagroda specjalna: Marianna Krasoń kl.Vb
  • wyróżnienie: Paulina Olejnik kl. Vb

Limesowy konkurs matematyczny

  • Laureat: Jan Kołakowski kl.VIc
  • Finaliści: Marek Hajduk kl. Vb, Victoria Odolczyk kl. VIc, Wojciech Salamon kl. Vb, Kacper Walęga kl.VIc

Międzyszkolne dyktando z jezyka nagielskiego.

  • III miejsce: Justyna Jasiurkowska kl. VIa

Innow@cyjna szkoła

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie

X Międzyszkolny Barbórkowy Konkurs Matematyczny

  • indywidualnie: I miejsce: Marek Hajduk kl.Va
  • drużynowo: III miejsce: Igor Kwaśnik i Marek Hajduk kl. Va

Miejski konkurs plastyczny „Woda – skarb ziemi”

  • W kategorii klas I-III: III miejsce: Natasza Strokosz kl. IIa, wyróznienie: Bartosz Figurski kl. IIa
  • W kategorii klas IV-VI: I miejsce: Marianna Krasoń kl. Vb

Rejonowy konkurs recytatorski

  • II miejsce: Michał Kubicki kl. Va

Międzyszkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym „Bezpiecznie na drogach”

  • I miejsce: drużyna: Wiktoria Szwedzik kl. IIIa, Wiktoria Reinhard kl.IIIc, Piotr Ryszko kl.III b, Emilia Wawrowska kl.IIIb

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Kiedy pada, dzieci się nudzą”

  • II miejsce: Wiktoria Reinhard kl.IIIc
  • wyróżnienia: Natalia Malinowska kl.Ia, Noemi Żerelik kl.Ia

Zdolny Ślązaczek – etap szkolny

  • Kwalifikacja do etapu powiatowego: Marek Hajduk kl. V a i Paulina Niechaj kl. VI b

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Jesienny stroik”

  • I miejsce: Wiktoria Pindel, klasa II c

Powiatowy konkurs wiedzy „Bezpieczeństwo w oczach dziecka”

  • laureaci: Sara Hariasz z klasy II a, Natalia Olesiak z klasy II a, Karolina Foltyniewicz- Roziel z klasy III a

Sukcesy w roku szkolnym 2011/2012

IV Miedzyszkolny Konkurs Informatyczno-Matematyczny o Puchar Dyrektora SP 9

  • I miejsce: dużyna w składzie: Damian Kosz kl.VIb i Jan Kołakowski kl. Vc

Miedzyszkolny konkurs „Od żaka do profesora”

  • I miejsce: dużyna w składzie: Damian Leszczyński kl.VIb, Marta Obstój i Aleksandra Partyńska kl. VIa

Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Śladami Stasia i Nel”

  • I miejsce: drużyna w składzie: Magdalena Lubczyk, Victoria Odolczyk i Kacper Walęga z kl.Vc

Międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny”

  • wyróżnienia: HAJDUK MAREK klasa IV a – 102,5 pkt, SALAMON WOJTEK klasa IV a – 97,5 pkt, WALĘGA KACPER klasa IV a – 93 pkt, PTAK SZYMON klasa IV a – 92,5 pkt

Międzyszkolny XIX Dziecięcy Konkurs Wokalny „O Złotą Nutkę”

  • II miejsce srebrna nutka: Magdalena Lubczyk-Vc

Międzyszkolny konkurs poetycki „SOS dla naszej planety”

  • II miejsce: Sebastian Klusek
  • III miejsce: Paweł Randak

Międzyszkolny konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”

  • I miejsce: Alicja Semeniuk i Agata Rusak z kl. IIIa oraz Maja Lipińska z kl.IIc

Miejski konkurs „Wesołe Dyktando”

  • I miejsce: Damian Leszczyński kl.VIb

XI Międzyszkolny konkurs „Znam sowje miasto”

  • I miejsce: Maria Kot , Alicja Semeniuk, Agata Rusak, Honorata Stachowska i Paweł Randak z kl.IIIa

Międzyszkolny konkurs informatyczny „Komputery przyszłości”

  • I miejsce: Natalia Przybył kl.Va
  • III miejsce: Marta Obstój kl.VIa

Międzyszkolny konkurs wiedzy o Kanadzie

  • I miejsce: Laura Cmielowiec kl.VIa, Aleksandra Partyńska kl.VIa, Damian Leszczyński kl.VIb

„Zabawy z matematyką” – gminny konkurs matematyczny

  • I miejsce: Laura Cmielowiec kl.VIa, Aleksandra Januchta kl.VIa, Damian Leszczyński kl.VIb
  • V miejsce: Aleksandra Partyńska kl.VIa, Damian Kosz kl.VIb

„Limesowy konkurs matematyczny – etap powiatowy”

  • II miejsce: Jan Kołakowski kl.Vc
  • laureat: Laura Chmielowiec kl.VIa

VII edycja powiatowego konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo w oczach dziecka” kl. I-III

  • wyróżnienia: Gabriela Wandycz-IIIb, Julia Kumańska-IIa, Szymon Trzaskawka-Ic, Alicja Semeniuk-IIIa

VI powiatowy konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w oczach dziecka” dla klas I-III

  • wyróżnienia: Daria Kołodziej-IIIa Karolina Roziel-Ia Zuzanna Jędrasik-IIIb

Miejski konkurs na hasło profilaktyczne

  • wyróżnienie: klasa VI a

Międzyszkolne zawody pływackie – styl grzbietowy

  • I miejsce: Alicja Semeniuk-IIIa

Międzyszkolne zawody pływackie – styl grzbietowy i dowolny

  • I miejsce:: Kacper Pilichowski-IIIa

Międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny świetlic „Stroik bożonarodzeniowy”

  • wyróżnienie: Natalia Malinowska-IIIa Oliwia Rajtarowska-Ia

Międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki świetlic „Jesień zdrowa kolorowa”

  • nagroda: Agata Rusak-IIIa
  • wyróżnienie: Julia Płowaś-Ib

Międzyszkolny konkurs plastyczno-teczniczny świetlic „Nitki, nici, niteczki –Jesienny bukiet”

  • wyróżnienia: Szymon Pabich-Ia, Oliwia Rajtarowska-Ia, Agata Rusak-IIIa

Gminny konkurs Języka Angielskiego „Xmas Booster”

  • I miejsce: Januchta Aleksandra – VIa, Julia Borkowska – VIa

Rejonowy konkurs recytatorski

  • I miejsce: Małgorzta Midziak kl.4b

zDolny Ślązaczek

  • Po zdobyciu największej ilości punktów w szkolnym etapie do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Aleksandra Partyńska z kl. VI a, Adrianna Dębska z kl. V a, Victoria Odolczyk z kl. V b

Międzyszkolny konkurs recytatorski „W krainie wierszy Doroty Gellner”

  • III miejsce: Oliwia Szlachta